Як визначається кубатура лісу-кругляка

Продаж лісу-кругляка на аукціонах через систему ProZorro стає все більш популярним. Кількість людей, зацікавлених в купівлі лісу через систему Прозорро. Продажі щодня тільки зростає.

Відповідно, в учасників таких аукціонах постійно виникають все нові й нові питання. Одне з таких –це принцип розрахування кубатури лісу. Це досить серйозний момент і якщо не брати його до уваги, то можна отримати не повний об’єм обіцяного лісу-кругляка. Що стосується самого лісу-кругляка, то ви можете дізнатися про це більше, якщо перейдете за посиланням www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/prodazha-drevesyny-na-elektronnoj-ploshadke-saleuubcomua.

Що враховується при розрахуванні кубатури лісу-кругляка

Якщо, бувши учасником в аукціоні ви добре розумієте те, які моменти варто брати до уваги та як правильно розрахувати кубатуру, то це чудова можливість отримати додаткову гарантію того, що ви не будете обманутими.

Для початку, варто зазначити, що перед тем як приступати до кубатури, бажано спочатку знайти електронний майданчик, щоб він був не тільки акредитованим, але й зручним та простим у користуванні й так далі.

Українська Універсальна біржа (УУБ) – це один з тих сервісів, який часто рекомендують досить досвідчені учасники аукціонів. Все що потрібно зробити – це перейти на сайт sale.uub.com.ua, зареєструватися і авторизуватися в системі.

Що стосується розрахування кубатури лісу кругляка, то до уваги беруться три основні моменти, а саме:

  • Середній показник ширини колоди;
  • Показник довжини колоди;
  • Середній діаметр колоди (даний показник заміряється по вершинами колод, де враховується максимальне значення, після чого з нього визначається мінімальне).

Далі, всі ці цифри округляються до парного значення, після чого перемножуються. Отриманий результат – це і є об’єм певного обсягу лісу-кругляка. Варто зазначити, що в сучасних умовах процес розрахування кубатури за якимись особливими формулами не є обов’язковим. На сьогодні є вже спеціальні таблиці, де орієнтуючись на своє значення, можна за декілька хвилин визначати потрібну вам кубатуру.

Більш того, зараз можна завантажити спеціальні мобільні програми, які роблять все це самостійно. Все що потрібно від вас – це ознайомитися з цим процесом більш детально. В сучасних умовах розвитку інтернет-технологій зробити це не так важко.